top of page
День Героїв України!
Сьогодні в нашій гімназії відбувся онлайн захід "День Героїв" для здобувачів освіти 5-9 класів.
Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави. В цей день небайдужі та вдячні нащадки вивішують національні прапори для вшанування пам'яті борців за свободу кожного українця, за кращу долю та волю України і з повагою та почуттям власної гідності промовляють: ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Тиждень безпеки Правил Дорожнього Руху
З метою поглиблення знань здобувачів освіти у відповідній сфері, розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху був проведений Єдиний національний онлайн- урок «Безпека на дорозі – безпека життя" для 1-9 класів.
Із здобувачами освіти обговорили основні правила поведінки на вулиці та дійшли висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки.
Посилання на публікацію у Фейсбук
День української Вишиванки
Вишиванка є символом краси, здоров'я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам'ять роду, вірність і любов.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
В Дачненській гімназії вчителі та учні разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.
Посилання на публікацію у Фейсбук
День Матері
Сьогодні День матері, і очі всіх мам на світі сяють по-особливому, адже їх вітають найрідніші люди в житті – їхні діти.
У цей святковий день, дорогі матері, прийміть слова вдячності, любові і поваги! Нехай у Ваших очах не гаснуть усмішки! Від усієї душі бажаємо всім жінкам-матерям здоров'я, щастя, родинного благополуччя, взаєморозуміння і відповідного тепла від своїх дітей!
Посилання на публікацію у Фейсбук
8 травня- День пам'яті та примирення.
Пам'ять... Це не просто частина історії... Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам'яті наших дідів, батьків і старших братів, пам'яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам'яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам'яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна присвячується.
Посилання на публікацію у Фейсбук
ОГОЛОШЕННЯ
Шановні батьки майбутніх першокласників
Ми розпочинаємо набір учнів до 1- го класу на 2023- 2024 н.р.
МИ ПРОДОВЖУЄМО НАБІР УЧНІВ
Якщо ви хочете бачити свою дитину щасливою, розвиненою, творчою- запрошуємо до нашої гімназії.
Для зарахування батьки пишуть заяву, фотографують її та надсилають на електрону адресу: dachnoescool@gmail.com
або на Viber, Telegram
директора: 099 077 42 06
чи заступника: 095 867 26 24
Вчитель 1 класу Максименко Олена Анатоліївна 050 173 60 62
1 травня - Міжнародний День директора школи!
Шановна наша Олена Володимирівна, прийміть найщиріші вітання від усього педагогічного колективу.
Бути директором школи - означає нести відповідальність за майбутні покоління.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, вірних рішень і безперечних успіхів у діяльності, особистих досягнень у роботі та чудових ідей, а також щасливого життя під мирним небом !!!
Посилання на публікацію у Фейсбук
26 квітня 1986 року – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
Чорнобиль - це вже Історія України, але дітей треба навчити вболівати за минуле своєї держави, щоб протистояти злу, руйнуванню навколишнього світу.
Тому сьогодні в Дачненській гімназії для учнів 5-9 класів разом з вчителями Згур'євою Н.В, Шевчук І.В., Сорочинською Л.М. були проведені уроки під час яких учні пригадали ті трагічні події, які відбулися у квітні 1986 року на Чорнобильській АЕС, вшанували хвилиною мовчання тих, хто не шкодуючи свого здоров’я та життя заслонили собою світ від радіаційної хвилі. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Цей біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й.
Посилання на публікацію у Фейсбук
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ
Нагадування для учнів:
• Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці.
• Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
• Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
• Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
• Будь обережним біля водоймищ, не ходи по льоду у період танення. Не влаштовуй ігри поблизу водоймищ
• Виконуй правила протипожежної безпеки. Не грай з вогнем. Не розпалюй багаття.
Увага батькам!
• Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
• Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях.
• Постійно нагадуйте про правила власної безпеки, особливо під час повітряної тривоги!
Бережіть себе!
10 березня — День Державного Гімну України.
Гімн – один з головних символів держави поряд із прапором і гербом.
У вересні 1862 року в київській квартирі, де мешкав уродженець Борисполя 23-річний випускник юридичного факультету Петербурзького університету Павло Чубинський, відбулося зібрання просвітницької організації “Громада”. Під час розмови Павло раптом підвівся і вийшов у сусідню кімнату. За кілька хвилин повернувся з аркушем паперу, на якому був написаний вірш “Ще не вмерла Україна”.
Уперше цей вірш опублікували 1862 році у львівському журналу “Мета”.
Знаний галицький композитор того часу, один з основоположників української композиторської школи, священик Михайло Вербицький написав до нього музику. Твір «Ще не вмерла Україна» вперше прозвучав в польському місті Перемишль в 1865 році.
Офіційна музична редакція державного гімну ухвалена Верховною радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено «Законом про Гімн України» дещо згодом – 6 березня 2003 року.
Своє нове дихання і нове життя український гімн, так само як і інші символи нашої держави, здобув під час Революції Гідності, коли сотні тисяч людей співали заповітні слова, наче святу молитву. Патріотична пісня, написана понад 150 років тому, стала одним із утілень споконвічного прагнення українців до свободи, поєднала крізь віки всіх борців за незалежність і стала справжнім символом нинішньої України.
Посилання на публікацію у Фейсбук
Шевченківські дні
Щороку, 9 та 10 березня, українці відзначають Шевченківські дні. Ці дати припадають на день народження Кобзаря та роковини смерті.
Кобзар – головна постать української класичної літератури. Його творчість можна не любити, але поважати мусимо. Шевченка слід розглядати не лише як поета, але й громадського діяча, патріота, захисника мови й культури свого народу. Варто зазначити, що біографія Шевченка містить немало цікавих епізодів.
Наш заклад теж долучився до відзначення цієї події. Було підготовлено та проведено тематичні онлайн-уроки та цікаві заходи:
“Сучасний мультик про життя Тараса Шевченка” - несподіваний погляд на життя і творчість Кобзаря представлено в сучасній анімації (https://youtu.be/Ktb-0LRm2Pk)
Онлайн-вікторина на визначення 3 неправдивих фактів з життя письменника (https://mamabook.com.ua/.../test-viznachte-3-nepravdivi.../)
Вікторина на знання творчості Кобзаря (https://mamabook.com.ua/.../test-viznachte-5-virshiv.../)
Посилання на публікацію у Фейсбук
24 ЛЮТОГО- РІК НЕЗЛАМНОСТІ
Сьогодні 24 лютого 2023 року. Рівно 365 днів війни, 365 днів незламності, 365 днів болю, 365 днів сліз, 365 днів втрат, 365 днів віри, надії.
Близько 5-ї години 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив про воєнну операцію нібито з метою «демілітаризації та денацифікації України», через кілька хвилин почалися ракетні удари по всій Україні.
Зима 2022 року змінила все…
Сьогодні твориться українська історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Тому з метою національно-патріотичного виховання учнівський та педагогічний колективи Дачненської гімназії, під час виховного заходу «Рік незламності» вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих та пригадали події цього страшного року…
Посилання на публікацію у Фейсбук
21 лютого- МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.
До відзначення Міжнародного Дня рідної мови (International Mother Language Day) – події, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, долучилися й здобувачі освіти Дачненської гімназії, які прослухали інформацію, щодо появи цього свята у світі та нашій державі. Ознайомилися з гімном українській мові.
Посилання на публікацію у Фейсбук
День Героїв Небесної Сотні.
Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щороку 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року. Саме в цей день під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнув свого апогею.
20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких у жалобних промовах назвали « Небесною Сотнею».
Учнівський та педагогічний колективи Дачненської гімназії вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні під час години пам’яті «Вас пам’ятати будемо завжди». Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно та будувати нову країну.
Посилання на публікацію у Фейсбук
16 лютого- День єднання
Відповідно до указу президента України Володимира Зеленського, 16 лютого оголошено Днем єднання українців.
З нагоди святкування Дня єднання в Дачненській гімназії о 10:00 наші вихованці прослухали Державний Гімн України та ще раз довели, що ми єдині, бо Ми- українці!
Разом з вчителем історії та педагогом- організатором були проведені онлайн-уроки мужності “ У єдності наша сила!" та "Україна- твоя сила в єднанні!"
Участь у таких заходах спонукає дітей відчувати гордість за свою державу, робить незабутніми почуття єдності, гордості за досягнення країни, повагу до її захисників, закликає ще більше поважати і любити свою країну, свій народ, свій рідний край.
Україна ЄДИНА КРАЇНА!
Посилання на публікацію у Фейсбук
7 лютого- відзначається День безпечного Інтернету.
